Що таке екошкіра і чи варто купувати рюкзак з цього матеріалу

Навіщо була придумана екошкіра?

Приємно усвідомлювати що люди почали думати не тільки про себе, а й про те, що відбувається навколо. Це стосується і навколишнього середовища, і братів менших, і екосистеми в цілому. До нас приходить нове і правильне бачення всієї ситуації, що склалася, адже постійно експлуатуючи ресурси нашої планети Земля, ми її виснажуємо. Це бачення призвело людство до нових ідей і відкриття можливостей, які втілилися в різного виду матеріали.

У людства почали проявлятися такі якості як усвідомленість, турбота про навколишнє середовище і толерантність. Не виключенням є і сфера моди. Дизайнери всього світу стали віддавати перевагу більш сучасним матеріалам.

Все частіше в колекціях провідних дизайнерів можна зустріти еко-матеріали. Серед них - екошкіра. Так що ж таке екошкіра? Що вона собою являє? Чому її не варто боятися і в чому її відмінність від штучної?

Що за матеріал - екошкіра?

Екошкіра - це матеріал, який вивели завдяки прогресу і новітніх технологій. Він поєднує в собі позитивні якості як натуральної шкіри, так і шкірозамінника. Її створюють з суперсучасного волокна, наносячи його на натуральну основу за особливою технологією. За основу беруть бавовняні тканини або віскозний трикотаж. На виробництвах екошкіри для мікропористого («дихаючого») плівкового покриття використовують поліуретан. Товщина поліуретанової плівки визначає якість екошкіри. Чим товстіший шар плівки, тим вона якісніша і служитиме довше. Через це готовий виріб на дотик буде більш жорстким. Саме тому, екошкіру підбирають в залежності від того, де вона надалі буде застосовуватися, звертаючи особливу увагу на її товщину. Наприклад, для пошиття рюкзака і оббивки автомобіля буде використовуватися зовсім різна екошкіра.

Під час виробництва екошкіри шари поліпропілену і тканини піддаються тиснення. Таким чином, утворюється малюнок, який важко відрізнити від натуральної шкіри. Але виворіт «відкриває все таємне». Саме в цей момент можна зрозуміти - перед тобою натуральна шкіра чи екошкіра.

Що особливого в екошкірі?

 • Особливою «родзинкою» такого матеріалу є те, що він легко пропускає повітря через велику кількість мікропор в плівці. Таким чином, повітря і пари легко пропускаються, а вода - ні.
 • Не може не радувати і ціна екошкіри як матеріалу. Вона сильно відрізняється від оригіналу завдяки низькій вартості тих матеріалів, з яких зроблена.
 • Завдяки своєму малюнку вона дуже схожа на натуральну шкіру, що не може не тішити споживача.
 • Екошкіра - це ще один гуманний спосіб зберегти екологію і тварин, з яких виробляють натуральну шкіру.
 • Екошкіра також дивує і підкорює різноманітністю своєї палітри кольорів, адже її легше фарбувати.
 • Даний матеріал виготовляється різного розміру - саме тому, її так легко використовувати і у виробництві меблів, і в пошитті аксесуарів, таких як рюкзаки з екошкіри.
 • Також екошкіра славиться своєю невисокою здатністю поглинати вологу з повітря, що дає можливість споживачам довше експлуатувати готові вироби.
 • Екошкіра морозостійка і не піддається дії сонячних променів. Навіть у найлютіший мороз вона не дубіє і не вигорає на сонці.
 • Стійка до стирання, практична і зручна.
 • Цей матеріал еластичний і слухняний. Його легко порізати і зшити будь-який виріб.
 • Її можуть використовувати люди, які страждають алергіями на хутро і натуральну шкіру тварин.

Чи є недоліки в екошкіри?

У даного виду матеріалу безумовно є свої недоліки. До них відносяться:

 • Подряпина або поріз на поверхні тканини відкриває тканинну основу. Її неможливо буде заклеїти за допомогою рідкої шкіри або просто приховати.
 • На превеликий жаль, екошкіру легко забруднити.
 • Бюджетний варіант екошкіри буде довго нагріватися, але це помітно тільки в зимовий період. Справедливості заради, варто сказати, що даний недолік висмоктаний з пальця і не має істотного впливу на комфорт в носінні.

Відмінності між шкірзамом і екошкірою


Якщо затиснути кожен шматочок матеріалу між долонями, то можна відразу відчути різницю - екошкіра буде м'якою і теплою, а шкірзам більш схожий на м'яку пластмасу.

Також у них різний запах: екошкіра пахне як натуральна шкіра, в той час як шкірзам славиться своїм хімічним, різким і їдким запахом.

Підводячи підсумок, можна відзначити, що екошкіра - це сучасний матеріал, що володіє неймовірними властивостями і який можна поєднувати з різними тканинами та фактурами. Це матеріал, який вартий Вашої уваги!


Коментарі: 0

  Підписатися на розсилку

  Введіть свою адресу електронної пошти для отримання новин від MAPIK