Екскурс в історію моди - як розвивалася мода і чому це відбувалося

Світ моди - історія, етапи розвитку та ключові особливості

Навіть ті дівчата, які ніколи не вважали себе відчайдушними модницями, не відмовляться дізнатися про те, як розвивалося таке поняття як мода.

Як розвивалася мода

Помітні скачки в розвитку моди можна окреслити десятиліттями - приблизно кожні десять років відбувалися помітні і дуже значимі зміни в житті і зовнішності людей, особливо жінок.

Десятиліття, які вважаються найбільш впливовими та активно розвиваються - починаючи з 1920х років і по 2000е. Після цього рубежу розвиток в моді спостерігається лише в зміні того, що вже колись було в моді.

Найвідоміші десятиліття модної індустрії

Що вплинуло на розвиток моди, у що одягалися і як виглядали люди у той чи інший час і чим одне десятиліття відрізняється від попередніх і наступних.

Мода 20х років

Найбільшим фактором, який вплинув на моду в 20х роках, є те, що жінки перестали носити стягуючі корсети і криноліни. Криноліни - це дротові, металеві каркаси під сукнею, завданням яких було утримувати спідницю максимально пишною. Це робилося для того, щоб зробити талію тонкою і підкреслити це. Вважалося, чим тонша талія, тим привабливіше і шляхетніше жінка. Пізніше, вчені довели, що стягування тіла призводило до деформації внутрішніх органів і проблем зі здоров'ям.

Проте, утягіванія талії було в моді досить довго і лише починаючи з 1910 року ситуація кардинально змінюється. Це час прискорення темпу життя, час змін і революцій. Відбуваються відкриття в сфері фотографії і засобів пересувань. Жінки починають боротися за свободу і можливість нормально пересуватися.

І, нарешті, в 1920-х роках жінки повністю позбавляються від корсетів і кринолінів. Вступає в силу епоха гламуру і відносної свободи. Плаття підкреслюють сулует, божевільні пишні спідниці і жорсткі корсети відходять, у моді повна протилежність.

Що було в моді в 1920х роках:

- боа (широкий шарф із хутра або пір'я) або горжетки (вузькі вироби з хутра поверх коміра пальто);

- оксамитові і шовкові сукні, прикрашені бісером або стразами, з опущеною лінією талії (раніше талію навпаки завищували); матеріал для одягу максимально такий, що не сковує, максимально підкреслює силует, крій так само покликаний акцентувати увагу на фігурі;

- в денних образах віддавали перевагу світлим відтінкам одягу, в вечірніх навпаки дуже темним, наближеним до чорного, бордового або темно-смарагдового;

- у вечірніх сукнях присутній більш глибокий виріз та рукавички поряд із досить коротким рукавом, при цьому були видні оголені плечі - небачений прорив для того часу!

- капелюшки - ключовий елемент того часу; це були або напівкруглі капелюшки, що прикривають частину голови, з невеликою кількістю пір'я, або капелюшки з маленькими округлими полями;

- парасольки і невеликі акуратні сумочки. Такі сумочки дівчата носили щодня, в той час не потрібно було носити із собою багато речей, дівчина могла покласти в сумочку помаду і пудреницю, можливо, ключі від будинку - не більше того. Зараз такі сумочки ми використовуємо більше як вечірній варіант;

- прикраси: брошки, перли, кристали; до речі, перлинова стрічка була одним з найважливіших прикрас того часу;

- волосся укладене спереду хвилями, а позаду забране в невеликий пучок. Розпущеним волосся ніколи не носили, абсолютно завжди була присутня укладка;

- взуття з гострим носком і міні каблучком, який називається кітн хіл (kitten heel) або ж туфлі «мери Джейн» - це балеточки на невеликому підборі і спереду перетинка посередині, до речі, зараз це взуття так само носять, вважається класикою;

- худорлявість - щоб всі ці сукні на жінці виглядали максимально привабливо;

- яскраві губи, зрідка доповнені стрілками, сильно припудрене обличчя та виразні рум'яна;

Мода 30х років

Триває час гламуру. Одночасно з цим історія розвивається таким чином, що люди переживають воєнний час. В Америці Велика Депресія, безліч людей без роботи. Якість матеріалів для одягу та взуття знижувалося.

Що було в моді в 30х роках?

- яскравий макіяж, який, можливо, був покликаний компенсувати бідність матеріалів, справжнім хітом були червоні і бордові губи;

- вільніше укладені кучері, капелюшки ставали трохи з більш широкими полями;

- все більш популярним ставав квітковий принт;

- справжньою революцією стала довжина спідниць і суконь - якщо раніше ноги практично повністю закривалися сукнею, то в 30-і було видно не тільки плечі, але і невелику ділянку гомілки;

- жінки починають потихеньку носити штани!

- ще однією характерною рисою 30х років були ініціали: сукні, сумочки, шалики, абсолютно будь-які елементи гардероба з ініціалами на них були справжнім хітом.

Мода 40х років

У 40х роках у світі моди не було суттєвих інновацій, це роки Другої Світової війни. У жінок з'являється необхідність працювати, причому не просто продавцями, жінки повинні були приходити працювати на фабрики і заводи, всіма силами підтримуючи економіку. Всі чоловіки на фронті, працюють жінки.

Природно, для такої важкої роботи всі жіночі сукні, які були в ходу до цього часу, виявилися абсолютно непридатними. Жінки починають носити мілітарі, дуже активно переходять на комфортні штани, з'являються джинси! А Ви знали, що джинси - спочатку були придумані як класична уніформа робочих?

Що було у моді в 40х?

- штани і джинси (особливо в Америці);

Варто відзначити, що в 40ві був величезні дефіцит колготок, тому мода носити штани стала вирішенням цієї проблеми. Ви чули про те, що був час, коли дівчата малювали колготки на шкірі, намагаючись візуально переконати оточуючих, що вони в колготках? Це було як раз 40ві роки. Спідниці носилися дуже рідко.

- стиль мілітарі;

- сорочки, які були в основному, чоловічими (дівчата активно їх перешивали);

- косинки, які були доповненням робочої форми;

- мінімум косметики, немає ні грошей, ні часу її використовувати;

Мода 50х років

Це роки перемоги. Війна закінчилася, настало полегшення. Люди дуже втомилися від воєн, яких їм довелося пережити цілих дві, жінкам хотілося свята і радощів життя. Стиль змінюється на максимально жіночний.

Що було в моді в 50-ті?

- чіткий акцент на талії;

- соковитість форм, більше ніхто не прагне до худорлявості, навпаки, пишні форми стали показником того, що в сім'ї є гроші;

- насичені кольори;

У 40е роки неможливо було нічого дістати, одяг був випраний до крайності, тому в післявоєнний час жінки прагнули максимально яскравих фарб.

- яскравий макіяж - стрілки, тіні, рум'яна;

- велика кількість принта в одязі та аксесуарах - одяг в горошок, клітку, квіткові мотиви, комбінація яскравих кольорів;

- волосся знову починають укладати, в моді як і раніше досить короткі кучері, каре, сильно налаковане волосся;

- каблук в моді все більш високий, що досягає 8 см;

- пояса і все, що акцентувало б увагу на талії і жіночності;

Одяг та аксесуари повинні були підкреслити відмінність між чоловіком і жінкою, дівчата більше не прагнули до мускулинності.

- знову в моді невеликі сумки;

Мода 60х років

Це роки прориву і свободи. З'являється молодь, яка хоче все міняти. Ікона 60-х - дівчина хлоп'ячої підліткової статури з короткою стрижкою і величезними намальованими віями, одягається в божевільні наряди яскравих кислотних кольорів. Входить в моду сафарі стиль (в одязі безліч накладних кишень), унісекс (придатний для осіб обох статей).

Що було в моді в 60-ті?

Класика того часу:

 • дуже вільні силуети, в моді трапеція, злегка розширена до низу, при цюому закінчується досить високо;
 • відкриваються плечі, в моді круглі, досить класичні вирізи;
 • міні-спідниці, міні-сукні - йде сильний стрибок довжини, тепер в моді все дуже короткий: міні - це слово 60-х.
 • триває мода на джинс, бавовну;
 • яскравий принт і його комбінації;
 • активно з'являється лак;
 • в моду входять великі пластикові прикраси, сережки, часом різні в кожному вусі, візуально досить масивні;
 • макіяж менш жіночний, фріковий божевільно-яскравий;
 • вперше в жіночому гардеробі з'являються ботфорти, які раніше вважалися виключно чоловічим елементом одягу;
 • ботфорти (білі, яскравих кольорів, чорні) активно поєднуються з міні-спідницями і шортами;
 • з'являються водолазки, які жінки починають дуже активно носити;
 • багато шкіри і лаку у всьому;
 • капелюшки стають більш широкополими і більш активних кольорів;
 • сумки стають більші за розміром, різних, часом божевільних форм, в моду входять солом'яні сумки;

Молодь 60х свою повну свободу протипоставляє гламурній жіночності 50х.

Мода 70х років

Ці роки проходять під девізом: «все буде добре» і «любіть один одного». Роки диско (одяг для клубних вечірок), класики (стримана простота, лаконічний крій) і happy - повна свобода і природність. У моді багато квітів натуральних відтінків. Дівчата намагаються фарбуватися по мінімуму. Зачіски з більш довгим волоссям, причому у чоловіків в тому числі. Одяг з безліччю блискучих тканин.

Що було в моді в 70-ті?

 • з'являється замша у великій кількості;
 • в моді шкіряні і замшеві жилети;
 • завищена талія, характерна саме в 70-х, але цей тренд триватиме і потім;
 • джинси-кльош - це класика 70-х;
 • в жіночому гардеробі з'являються сорочки вільного крою, футболки, багато одягу з джинса і деніму;
 • «Оверсайз» (чоловічі шкіряні куртки вільного крою, злегкої мішкуваті);

Мода 80х років

У цей період маскулінність і андрогінність проявляються дуже активно. Це роки яскравих колірних комбінацій. У моду також входить стиль Oversize-look (стиль, в якому навмисно носять одяг на кілька розмірів більший, ніж потрібно). Одяг переважно прямого силуету і разом зі збільшеними плечима складає образ впевненої в собі сильної жінки. Захід вносить ідею Кантрі стилю (відрізняється натуральними тканинами, сорочками в клітинку, ковбойськими капелюхами і чобітьми).

Що було в моді в 80-ті?

 • в моду входять «бомбери»;
 • багато спорту в одязі;
 • з'являються кросівки в поєднанні зі спідницями і короткими шортами;
 • спортивні білі шкарпетки, сильно виділяються з-під кросівок;
 • в зачісках стають хітовими налаковані начісування і чубчик;
 • в макіяжі: блакитні тіні, яскрава рожева помада, або макіяж із безліччю соковитих відтінків;
 • багато жуйки (вона скрізь);
 • сумки напівспортивні;
 • багато рюкзаків (дівчата в тому числі починають носити жіночі рюкзаки);

Мода 90х років

В моді худорлявість - культ топ-моделей! Це роки нейтральності - неактивних квітів в одязі (багато світлого і білого), а також період шовкових суконь. У моді все той же Oversize-look, знаменитий стиль casual (практичний, зручний одяг), унісекс (придатний для осіб обох статей), мілітарі (елементи військового костюма) і взагалі це період мінімалізму (не означає мало - значить нічого зайвого) в одязі , що межує з сексуальністю і маскулінністю.

Що було в моді в 80-ті?

 • дівчата носять чоловічі костюми, причому не підточені під фігуру, а саме вільні, ніби зняті з плеча свого бойфренда;
 • в моді вільно розпахнуті сорочки;
 • джинси в активній кількості;
 • завищена талія;
 • дуже багато футболок;
 • топи з відкритим плечем;
 • товсті ремені;
 • стьобані пуховики;
 • зачіски з довгими, вільним волоссям, завиті в локони (хоча Захід пропагує короткі стрижки);
 • в моді як і раніше налаковані чубчики;
 • в косметиці з'являються більш окреслені лінії губ, зі світлою помадою, стрілки, активні брови;

Мода 2000х років

Ми підходимо до кінця нашої модної еволюції - це період переосмислення того, що було і його перебільшення. 2000-ті - це епоха швидкоплинних тенденцій, які набирали обертів і швидко згорали. Колірна палітра наповнена блискучими чорними тонами і світловідбиваючими металевими елементами. А ось типовий чоловічий лук 2000-х містить шкіряну куртку, класичну сорочку і взуття на товстій підошві.
Брітні Спірс була законодавцем моди цього періоду.

Що було в моді в 2000-і?

Багато реперів вплинуло на моду, створивши власні лінії одягу, Емо-мода (готика і панки). Популярний Вуличний стиль, дуже популярні Сценічний та Спортивний стилі.

 • яскраві неонові кольори, тваринні принти, геометричні фігури;
 • занижена талія;
 • укорочені топи;
 • подовжений торс і голий живіт;
 • сітчасті топи;
 • спідниці зі складками або зі шкіри;
 • блискучі штани і блискучі туфлі;
 • невисокий каблук, товста підошва, платформа, уггі;
 • багато укорочених курток;
 • у моді болеро;
 • сумочки на плече, які носяться прямо під пахвою;
 • яскравий макіяж;
 • в зачісках багато лаку;

Ось це все завершує 2000-і роки. З того моменту йде постійний рекартінг (змішані стилі) того, що було.

Мода сьогодні

Сьогодні в моді активні 20-30-і роки, частково 70-і і зовсім небагато 80-х, як і раніше модний класичний чоловічий костюм з краваткою 90-х. Адже зараз цивілізований світ стрімко звільняється від стереотипів, нові лейбли з'являються все частіше, а межа чоловічого і жіночого в гардеробі все більше розмивається.

Сьогодні прояви маскулінності в жіночому образі зустрічаються настільки часто, що вже перестали бути чимось зухвалим і незвичайним.

Легке хуліганство і змішування стилів досягає апогею. Мода готова заохочувати всілякі крайності. Вічна боротьба чоловічого і жіночого приймає нові форми і, здається, готова завершитися компромісом.

Головна ставка в сьогоднішній моді - актуальність, практичність і зручність.

І так буде завжди - основа моди вже закладена!


Коментарі: 0

  Підписатися на розсилку

  Введіть свою адресу електронної пошти для отримання новин від MAPIK